Neuerscheinungen  Belletristik  Krimi  roman  Fantasy  Gedichte/Kurzgeschichten  Markt der Ideen 

Nareszcie!

Pierwsze książki już są gotowe. Możecie je państwo czytać, oceniać i zamawiać – tylko u nas.

Jeśli chcielibyście państwo opublikować u nas swoją książkę, przeczytajcie nasze wskazówki zebrane w czterech krokach.

Literatura-depot – co to jest?

Lubicie państwo czytać? Chcielibyście pisać? Nie możecie jednak znaleźć wydawnictwa?

Teraz jest literatura-depot, jedyny w swoim rodzaju portal dla wszystkich, którzy lubią czytać i pisać. Już teraz możecie się państwo do nas przyłączyć. Warto!

Już coś napisaliście? Macie talent? Wasze teksty leżą gotowe w szufladzie?

To jest wlaściwe miejsce dla państwa! Przedstawimy fragmenty państwa tekstów na naszym portalu.Czytelnicy sami zdecydują, co im się podoba. Bez wydawnictwa, bez recenzentów, pośredników, bez kosztów własnych. W zamian za to otrzymacie feedback bezpośrednio od odbiorców.

Chcielibyście państwo wydać swój tekst? Zarobić na tym pieniądze? Bez ryzyka?

Nie ma problemu! Jeśli znajdą się czytelnicy, którzy będą chcieli kupić państwa książkę, zajmiemy się jej drukiem, pakowaniem i bezpośrednią przesyłką, a państwo otrzymają swoje honorarium. Mamy trzy kategorie cenowe, zależne od wielkości książki, ale niezależne od jej nakładu.

Chcielibyście państwo sami zareklamować swoją książkę poprzez wieczory autorskie i w trakcie innych imprez?

Tu również mogą państwo liczyć na nasze wsparcie. Otrzymacie państwo od nas “zestawy autorskie” po korzystnej cenie, do których należeć mogą wydania książki, plakaty, wizytówki, zaproszenia, wszystko specjalnie przygotowane na państwa wystąpienie. Teraz już tylko wystarczy przekonać czytelników, jakie to wyróżnienie, że otrzymają niepowtarzalną książkę z własnoręcznym podpisem autora.

Chcielibyście państwo wejść na rynek naszych niemieckich sąsiadów bez większego nakładu sił z państwa strony?

Zajmiemy się tym. Jeśli należycie państwo do autorów, których teksty zostały najlepiej ocenione przez czytelników, wasze książki mogą zostać bezpłatnie przetłumaczone i sprzedane w sąsiednim kraju. Czy nie brzmi to zachęcająco?

Jak to możliwe? Gdzie tu jest jakiś haczyk?

Nie ma żadnego. Literatura-depot.eu to projekt Związku na Rzecz Wspierania Twórczości Literackiej i Wymiany Kulturalnej między Niemcami i Polakami, który jest związkiem użyteczności publicznej. Za cel postawiliśmy sobie wspieranie czytelnictwa i tworzenia literatury, a także przybliżanie polskim i niemieckim czytelnikom kultury sąsiedniego kraju.

Kto pokrywa koszty?

Ponieważ jesteśmy związkiem użyteczności publicznej i nie możemy czerpać zysków z naszej działalności, możemy minimalizować koszty. Ale mimo naszego idealizmu i własnej inicjatywy jesteśmy zdani na datki od osób prywatnych i firm, pomoc sponsorów i dotacje. Wsparcie to jest potrzebne m.in. na pokrycie kosztów programowania i aktualizowania strony internetowej, druku i wysyłki książek, tłumaczenia na język polski lub niemiecki, organizacji wspólnych imprez kulturalnych. Na wszystkie przekazane dla nas pieniądze (można je odliczyć od podatku) wystawiamy pokwitowania.

Czy publikujemy i tłumaczymy na język niemiecki także polskie książki?

Oczywiście. Właśnie nad tym pracujemy. Naszym celem jest przecież zbliżenie obu kultur, pomimo różnic językowych. Ale tłumaczenia są sprawą dość kosztowną i tu jesteśmy w dużej mierze zdani na datki i dotacje. Ale już teraz czekamy na teksty polskich autorów. Zapraszamy do współpracy!

Na co jeszcze państwo czekacie?

Aby nasza strona od początku tętniła życiem, już teraz czekamy na państwa teksty. Niezależnie od stylu. Powieści, bajki, kryminały, fantastyka, opowiadania, zbiorki poezji, a może będzie to jakaś zupełnie nowa, innowacyjna forma literacka? Czekamy. Pierwsi autorzy mają naturalnie najlepsze szanse na dobre miejsce na naszej liście hitów, tworzonej na podstawie ocen krytyków i odbiorców.

  Czy uwielbiacie państwo czytać? Ważna jest dla państwa jakość?

W takim razie powinniście zostać naszym stałym gościem. U nas możecie, jeszcze przed ukazaniem się książki, pisać własne recenzje przedstawianych u nas fragmentów i uczestniczyć w dyskusji, dzieląc się z innymi czytelnikami i autorami swoimi cennymi obserwacjami.

Czy myślicie państwo nieraz: „To, co on robi, ja potrafię już dawno”?

Bardzo proszę! Zaprezentujcie państwo swój talent!
Niezależnie od tego, czy chcecie się państwo zaprezentować jako surowy krytyk, czy też chcielibyście sami napisać książkę – tutaj macie taką szansę. Bezpłatnie, anonimowo i przed znającą się na materii publicznością.

Co publikujemy w Internecie?

Na portalu literatura-depot.eu opublikujemy fragment państwa tekstu, który sami wybierzecie, niezależnie od jego jakości, bez korekty, a więc także z popełnionymi przez państwa błędami i stylistycznymi niedoskonałościami. Dodatkowo umieścimy na stronie przegląd treści całego dzieła oraz imię lub pseudonim autora, a także krótką autoprezentację, jeśli będą sobie tego państwo życzyć. Za opublikowane treści odpowiada jedynie autor, ale usuniemy z tekstów wszystkie fragmenty o treściach niezgodnych z prawem, o tematyce pornograficznej lub rasistowskiej.

Co ukazuje się później w formie książki?

Oczywiście cały tekst jako wydanie kieszonkowe w formacie DIN A6 do 100 stron, DIN A5 do 100 stron lub w DIN A5 do 300 stron. Drukujemy każdą z książek, ale dopiero jeśli jest na nią zapotrzebowanie, tzn. jeśli jeden lub więcej czytelników ją zamówi. Tak więc to krytycy decydują o państwa sukcesie, a kupujący mają wpływ na honorarium.
Jest tylko jeden warunek: tekst musi być państwa autorstwa i do tej pory niepublikowany.

Jak to wszystko przebiega?

To bardzo proste. Przygotujcie państwo płytę CD, a na niej cały tekst książki, do tego dołączcie wybrany fragment, który ma zostać opublikowany w Internecie oraz streszczenie  (opis) całości. Następnie wydrukujcie umowę dotyczącą praw korzystania z tekstu, podpiszcie ją i wyślijcie wszystko na adres:

Literaturdepot.eu
c/o Carmen Wustmann
Kellerwaldweg 2B
D-13589 Berlin

My zajmiemy się całą resztą.

W jakim formacie należy przesłać teksty?

Najlepiej w czcionce Times New Roman, wielkość 10 punktów, jako plik .pdf w formacie DIN A5 lub A6, dwustronnie, z marginesem o szerokości 1,5 cm i z wycentrowaną numeracją stron. Bezpłatny program do konwertowania tekstu znajdziecie państwo na przykład na stronie ZDNet.de. Jeśli nie macie możliwości formatowania książki, zrobimy to chętnie za państwa. Jesteśmy jednak wtedy zmuszeni pobrać drobną opłatę na pokrycie naszych kosztów własnych.

W jaki sposób literaturadepot.eu będzie w stanie dotrzeć do większego grona odbiorców?

Wykorzystujemy wszystkie możliwości reklamy, na które pozwalają nam w tej chwili nasze środki: Internet, reklamę drukowaną, działalność na forum publicznym. Staramy się w ten sposób jak najlepiej zaprezentować państwa dzieła i nasz związek. Bylibyśmy jednak wdzięczni za każdą formę wsparcia: nie tylko pomoc finansową, ale też propagowanie naszej działalności w gronie państwa znajomych i przyjaciół.

Czy coś stoi teraz jeszcze na drodze do państwa pisarskiej kariery?

Nic. Teraz wszystko zależy już tylko od państwa. Weźcie sprawy w swoje ręce!
Zaufajcie swojemu talentowi i uwierzcie w siebie! Przyślijcie nam swoje teksty, pozwólcie, aby czytelnicy, krytycy i kupujący je ocenili, zareklamujcie się i otwórzcie sobie drogę do sukcesu! Zdecydujcie sami, czy chcecie tylko przetestować swoje umiejętności, znaleźć miłe, dodatkowe źródło dochodu, czy też chcielibyście zaprezentować się na jednym z naszych planowanych polsko-niemieckich spotkań kulturalnych jako podziwiany autor bestsellerów.

 

Literatura-depot.eu to projekt Związku na Rzecz Wspierania Twórczości Literackiej i Wymiany Kulturalnej między Polakami i Niemcami, który jest organizacją użyteczności publicznej (nasze cele i statut znajdziecie tutaj).
Nasz związek nie stawia sobie za cel uzyskania żadnych ekonomicznych zysków. Jesteśmy zdani na wsparcie innych: publiczne dotacje, datki i pomoc sponsorów. Tylko dzięki temu wsparciu będziemy w stanie umożliwić nieznanym autorom publikację i druk ich książek bez finansowych nakładów z ich strony.
Oczywiście wystawiamy pokwitowania dla dla urzędu finansowego za wszystkie środki finansowe, które do nas napłyną.
Dodatkowe informacje możecie państwo uzyskać pisząc na adres: literaturdepot@literaturdepot.eu

Przyłączcie się do nas i opowiedzcie o nas innym!

Autorzy, którzy chcieliby z nami współpracować, znajdą tutaj więcej informacji.

Redakcja